Meme Radyolojisi
 • Soru :
  16 Mart 2021
  Sağ göğsümde kitle olduğunu söylediler biopsi istediler kormalımıyım?
 • Soru :
  15 Mart 2021
  Eşim sol göğsünde ele gelen sertlik tespit etti. Bunun için ne yapmalıyız önce hangi doktora gitmeliyiz?
 • Soru :
  Cey*** Gün***
  04 Kasım 2020
  Merhaba, Bu şekilde sormanın bir faydası olamayacağını elbette ki biliyorum ancak bir umut ultrason sonucumu sizle de paylaşmak istedim. Bilateral memeler yoğun grandüler yapıya bağlı ekodens paterndedir. Bilateral memelerde büyüğü sağda saat 12 hizasında 5*8 mm, solda ise saat 7 hizası periareoler alanda 6*18 mm boyutunda yer yer kalın septalı çok sayıda kistler izlendi. Ayrıca sol meme saat 6 hizasında 5*9*12 mm boyutunda heterojen yapıda, vasküler, lobüle konturlu, solid kitlesel lezyon gözlendi. Bu alana yönelik histopatoloik değerlendirme önerilir. Bilateral aksiller alanda LAP saptanmadı. Yardımcı olabileceğiniz herhangi bir şey varsa çok ama çok mutlu olurum. İyi çalışmalar diliyorum.
 • Soru :
  meh*** kal***
  15 Haziran 2020
  HOCAM MERHABA TÜM VUCUT MR CHEK UP YERİNE GEÇER Mİ FİYATLANDIRMASI NEDİR SONUÇLAR NE ZAMAN ÇIKAR.
 • Soru :
  has*** şıv***
  31 Mayıs 2020
  penil renkli dopler istendi .sizde yapılıyor mu ssk çalısan için ücretı n ekadar dır
 • Soru :
  Gul*** Çal***
  09 Nisan 2020
  Her iki memede capi 5mm den küçük bir kaç adet basit septali ve bazıları yoğun içerikli kistler izlenmiştir. Her iki meme çapı en geniş yerinde 2.5 mm ölçülen yoğun içerikli duktal eklediler mevcuttur.her iki memede en büyüğü sağ memede saat 9 hizasında areola komşuluğunda 10×4 mm boyutunda olmak üzere diğerleri milimetrik boyutlu bir kac adet duzgun sinirli oval şekilli paralel yerlesimli hipoekoik lezyonlar izlendi. Sag meme saat 8 hizasında kariyerde 11×5.5mm BOYUTUNDA İMLN izlendi. Sağ aksillada patoloji olarak değerlendirilebilecek lenf nodu izlenmesi.sol meme saat 3 hizasında kariyerde 8×4mm boyutunda İMLN mevcuttur.sol memede kıstık yada solid kitle lezyonu veya yapısal bozulma saptanmamıştır. Sol aksillada patojplik olarak degerlendirilebilcek lenf nodu izlenmedi. Sonuc:birads-0 mg sonuçlarına bakınız hastanın mr değerlenmesi onerilir
 • Soru :
  KÜB*** ÇİÇ***
  30 Mart 2020
  hocam iyi akşamlar meme usg sonucum şu şekilde ciddi bir durum var mı doktora görünmemi gerektirecek. Ön Tanı: Yumuşak doku bozukluğu, tanımlanmamış İşlem / Başlık Meme US (bilateral) Bulgu: Sonuç: TETKİK: BİLATERAL MEME ULTRASONOGRAFİSİ Her iki memede deri, derialtı ve retromammar aralık görünümü normal bulunmuştur. Memeler fibroglandüler dokudan zengin görünümde izlenmektedir. Sağ memede solid yada kistik kitle lezyonu izlenmemiştir. Sol meme saat 8 hizasında areolaya 1 cm uzaklıkta 5 mm çapında anekoik iç yapıda kist izlendi. Sağ aksillada büyüğü 15x9 mm boyutlu ölçülen hafif kortikal kalınlaşma gösteren birkaç adet lenf nodu izlenmiştir. Sol aksillada büyüğü 17x8 mm boyutlu ölçülen hafif kortikal kalınlaşma gösteren birkaç adet lenf nodu izlenmiştir. Not: Memede palpabl kitle olduğu halde mammografi ve meme US negatif sonuç verebilir. Bu nedenle fizik muayene önemlidir.
 • Soru :
  GÜL*** BOZ***
  13 Aralık 2019
  Merhabalar hocam, Sol meme saat 8 hizasında: seyrek apokrin özellikte benign duktus epitel hücreleri, köpüksü makrofajlar, Sağ meme saat 10 hizasında: benign duktus epitel hücreleri, köpüksü makrofajlar EPİKRİZ: Her iki biopside sitolojik özelllikler nonneoplastik kist ile uyumludur. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
 • Soru :
  ozl*** yen***
  30 Ağustos 2019
  ıyı gunler hocam cekılmıs oldugum mammografı sonuclarımı degerlendırmenızı rıca edıyorum.sımdıden tesekkur ederım saygılarımla. Meme paterni liposkloreze yapidan olusmaktadir. Dens meme paterni mevcuttur. Bilateral memelerde spiküler kitle opasitesi yada patolojik kalsifikasyon saptanmamistir. Bilateral glandüler elemanlar üzerine süperpoze düzgün konturlu nodüler dansite mevcuttur. MEME USG önerilir. Cilt, cilt alti aerolar bölge olagandir. Aksiller fossa olagandir. ESKI TETKIKLERIN BIR SONRAKI INCELEMEDE GETIRILMESI RICA OLUNUR..... GENEL AÇIKLAMA MAMMOGRAFI (TEK MEME) Meme paterni liposkloreze yapidan olusmaktadir. Dens meme paterni mevcuttur. Bilateral memelerde spiküler kitle opasitesi yada patolojik kalsifikasyon saptanmamistir. Bilateral glandüler elemanlar üzerine süperpoze düzgün konturlu nodüler dansite mevcuttur. MEME USG önerilir. Cilt, cilt alti aerolar bölge olagandir. Aksiller fossa olagandir. ESKI TETKIKLERIN BIR SONRAKI INCELEMEDE GETIRILMESI RICA OLUNUR..... GENEL AÇIKLAMA
 • Soru :
  Tül*** Yav***
  11 Ocak 2019
  Merhaba hocam. Her iki meme tip c parankimyapısına sahip.sağ meme üst ve alt dış kadranlar bileskesinde yaklaşık saat 9 hizasında 26×12 mm boyutunda düzgün makrolobule kontur vaskularite içeren uzun aksi cilde paralel hipoekojen kitle lezyon izlenmektedir.fibroadenom olması muhtemel.usg takip önerilir .sağ meme üst iç kadranlar ise 12,7×5,6 mm boyutunda şeftali komplike kist mevcuttur.hocam yorumlayabilir misiniz ? Tehlikeli bir durum mu var mj ?
 • Soru :
  KAA*** ALT***
  03 Nisan 2018
  Oğuz Bey Merhaba, Geçen cumartesi kurumunuzda beyin mr'ı çektirdim. Nöroloji doktorum başağrısı için istemişti. Sizin yayınladığınız raporda aşağıdaki cümle mevcut. Kist deyince biraz endişelendim. Alınması gereken bir kistmidir.Doktor randevümde önümüzdeki cumartesi günü. Öncesinde de sizin yorumunuzu almak istedim. Endişeli bir durum yoktur umarım. Teşekkürler. Saygılarımla. "Bilateral maksiller sünüslerde ve frontal sinüste mukozal kalınlaşma ve retansiyon kistleri ile uyumlu görünüm izlenmiştir.Diğer paranazal sinüslerin ve mastoid sellülerin aerasyonları normaldir. Sonuç Kronik sinüzitis ile uyumlu bulgular Nöral parankimal patoloji izlenmedi"
 • Soru :
  dil*** sağ***
  27 Şubat 2018
  hocam merhabalar; 44 yaşındayım doktorumun isteği üzerine mamografi yaptırdım. sonuç: ACRBIRADS katogori:0 Sol aksillar kuyrukta 6mm çapında nodüler opasite çıktı. sonografik korelasyon önerilir. denilmiş henüz sonuçları doktoruma gösteremedim. çok merakta kaldım bu nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.
 • Soru :
  cey*** sak***
  02 Ocak 2018
  merhaba hocam 32 yaşındayım ve kendimi muayene ettiğimde sağ mememde fındık buyukluğunde bir birşey hissediyorum adet dönemlerimde ise mememde aşırı şişkinlik ve aşırı ağrı oluyor fakat yaşımdan dolayı mamografi cektirmeyi önermiyorlar usg yapmak istiyorlar fakat araştırmalarım sonucunda mamografi ultrasondan daha etkili ve daha kesin sonuç elde edilmesini sağlıyormuş . sizen ricam yardımcı olmanız teşekkürler
 • Soru :
  Ras*** Kar***
  23 Ocak 2017
  Merhaba; Sertleşme sorunum var ve üroloji doktoruna gideceğim. Yaşadığım yer Bodrum'da doppler cihazı kamuda yok. Muğla sıtkı koçman üniversitesinde "Orta düzey" doppler cihazı var ve orada akademisyenler var. Milas devlet hastanesinde ise "Üst Düzey" dopller cihazı var, ve akademisyen olmayan uzmanlarımız var. Cihaz yönünden sizce hangi hastaneyi tercih etmeliyim?
 • Soru :
  Esi*** Nad***
  08 Aralık 2016
  Hocam merhaba. Ocak 2016 da sol meme saat 9-10 hizasından 2 cm lik bening filodes tümör ameliyatı oldum. Yaşım 35. Evliyim. Çocuğum yok. Patoloji sonucu: Tümör sınırları ekspansif, Atipisiz ve mitoz sayısı 0. Mittik aktivite 0/10. Ağıstos 2016 da ve Aralık 2016 da tekrar ultrason çektirdim. Sonuç şu şekilde: Ağustos 2016: ***Her iki memede de çok sayıda düzgün kontörlü bening görünümlü solid Nodül. Eski incelemelere göre anlamlı değişiklik yoktur. Bazı nodüller yeni gelişmiştir" ***Sağ memede alt dış kadranda silik ve hafifçe düzensiz sınırlı santral vaskülirizasyon gösteren yeni solid lezyon oluşumu. Saat 8 hizası 7 mm genişliktedir. . 6 ay sonra usg kontrolü. ***Sol meme saat 10 hizasında derinde 11,4*10,5 mm üik içerisinde kalsifikasyon bulunan belirsiz ınırlı kalsifikasyona bağlı posterior akustik gölge veren hipoekoik lezyon izlenmiştir. (Burası ameliyat olduğum yere çok yakın.) Aralık 2016 : *** Her iki memede çok sayıda, eski incelemeye göre anlamlı değişiklik göstermeyen bening görünümlü solid nodül *** Sol memede saat 12 hizasında 1.5 cm genişlikte belirgin kitlesel konfigürasyon göstermeyen hipoekoik lezyon (postoperatuar değişiklik?) Eski incelemede tanımlanmamıştır. (3 ay sonra US kontrolü önerilir.) *** ÜİK operasyon lojunda yapısal bozulma izlenmiştir. Saat 9 hizasında derinde yaklaşık 11mm genişlikte yağ kisti de olarak değerlendirilne heterojen hiperekoik alan izlenmiştir. Operasyon lojunun bozulması ve 3 ay sonra kontrole yeniden çağırılmam çok korkutuyor beni. Umarım korkulacak birşey yok dersiniz ve biraz olsun rahatlarım. Yorumunuzu rica edebilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.
 • Soru :
  Özl*** o***
  01 Eylül 2016
  Sağ memede üst-orta kesimde yaklaşık 24x13 mm. boyutunda lobüle ve düzgün konturlu RDG incelemede düşük düzeyde vakülerite gösteren hipoekoik solid yapıda lezyon izlenmekte olup doktorum tarafından fibroadenom olduğu söylendi 4 ay sonra kontrol edilmesini veya ameliyat önerildi. Geçen yılda gögüs ucundan fibroadenom aldırdım ameliyatsız cözüm istiyorum.İstanbul dışındayım oraya gelirsem ameliyatsız cözüm olur mu ? Birde ameliyat cözüm sakıncalı olduğu söyleniyor yardımcı olursanız sevinirim.
 • Soru :
  Ayş*** SÖN***
  10 Mart 2016
  Hayırlı akşamlar hocam.29 yaşındayım.16 Şubatta memeden kitle alındı.Bugünde patoloji sonucumu aldım.Negatif mi pozitif mi anlayamadım.Sonucu size bir sormak istedim.Cevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler. MAKROSKOPİK BULGULAR:Üzerinde oryantasyon işareti ile birlikte gönderilen 4,3x 2,5 x2,4cm ölçüsünde kesiti lobüle görünümünde beyaz renkli sol meme eksizyonel biopsi materyali(26k-) MİKROSKOPİK BULGULAR: Mitoz : 3/4 BBA Sellülarite:Hafif Pleomorfizm:Hafif Tümor sınırı:ekspansif büyüme paterni Nekroz:Görülmedi PATOLOJİK TANI: SOL MEME KİTLE,EKSİZYONEL BİOPSİ: -BENİGN FİLLOİDES TÜMÖR -TÜMÖR ÇAPI:4CM -ÇEVRE MEME DOKUSU:ADENOZİS -CERRAHİ SINIRLAR:DÜZNELİ YAPI(LEZYON BAZI ALANLARDA 1MM MESAFEDEDİR.) -NONNEOPLASTİK MEME: FİBROZİS,ADENOZİS,EPİTEL HİPERPLAZİSİ,KİST FORMASYONU APOKRİN METAPLAZİ
  Cevap :
  Doç. Dr. Nuri Tasalı - Radyoloji Uzmanı (Danışman)

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :