Meme Sağlığı
 • Soru :
  Mel*** Yıl***
  07 Mayıs 2017
  Merhaba hocam yaşım 18 gecen aylarda bi meme ucumda yara çıktı.diğer meme ucumda sadece küçük bir nokta seklindeydi.18 ime basmadığım için çocuk cerrahina gittim.ultroson cektiler.ultroson temiz çikti.dr iki krem verdi kullandım neredeyse tamamen gecti .gectiği anda iki kremi de bırakmiştim.fakat şimdi yara kabuğu gecti ama şimdi iki göğüsüm de de koyu renk çatlak çatlak kabuk oluştu.önceden diğerinde neredeyse hiç bi farklı durum yoktu ama bu sefer o da oldu.bu neden oldu.napmalıyım?18ime bastım bu arada.lütfen yardım?
 • Soru :
  Şul*** Bay***
  14 Şubat 2017
  Sayın Levent Bey, 33 yaşında 2 çocuk annesiyim ve şuan 5 aylık hamileyim yaklaşık 2 haftadır sol mememde bir beze oluştu (kendi kendime 2 hafta önce farkedebildim daha önce var mıydı bilemiyorum) beze ilk farkettiğim zamandan 6 hafta sonra büyüyerek 8 cm ulaştı memenin üst kısmından koltuk altına doğru ağrı yapıyor yanma da var canımı çok yakıyor ultrason çektirdim sonuç olarak memede süt bezi tıkanmış olabilir dediler bu durumda ne yapmam gerekir sizin öneriniz nedir?
 • Soru :
  Fat*** Gül***
  22 Eylül 2016
  Annemin sol memesinde şiddetli ağrı var. Ne yapmalıyım. Annem 46 yaşında.
 • Soru :
  cen*** dem***
  16 Haziran 2016
  merhaba hocam 31 yaşındayım size bir sorum olacaktı benim memelerin kadın memesi gibi büyük ve aşırı rahatsız ediyor denize girerken bu durumdan sürekli utanç duymaktayım İnternet ortamında yaptığım araştırmalarda ameliyat diye bir seçenek gördüm sizce yaptırmalı mıyım yoksa başka bir tedavisi varmıdır. teşekkürler
 • Soru :
  ZEK*** ÇET***
  26 Şubat 2016
  38 yaşındayım annem meme kanseri 2 çocuk annesiyim sol göğüs 28×10mm lenf nodu cikti crp çok yüksek çıkıyor sol kolumda şişme oluyor ve uyusuyor ne yapmalıyım tehlikeli bir durum var mi acava
  Cevap :
  Prof. Dr.Levent Çelik - Radyoloji Uzmanı Yönetim Kurulu Başkanı
 • Soru :
  Mel*** ALT***
  25 Ocak 2016
  Merhaba Hocam,Be 1 seneden beri kontrol altındaim,ama şimdi bir şey şühpenlemişler...MAMOGRAFİ sonuç: her iki memede parankim paterni tip C patendedir.tüm kadranlarda fibroglanduler yoğunluk belirgindir.Mamografi duyarlık azalmıştır. Sol meme üst-orta dış kadran derinden yoğun parankime superpoze,silik konturlu ve oval formlu uzun aksada 28 mm ölçulen kitle görulmektedır. UNTRASONOGRAFİ SONUÇ: Sağ memede alt-dış kadranda 5mm yoğun içerikli kist mevcut. sol memede üst-dış kadranda,meme bitim çizgisinde 21 mm çapında oval şekli solid lezyonlar saptanmıştır.sol memede en büyükleri 4 mm 1-2 adet basit kist izlenmiştir. sabırsızlıkta bekliyorum..
  Cevap :
  Doç. Dr. Nuri Tasalı - Radyoloji Uzmanı (Danışman)
 • Soru :
  SEL*** .***
  13 Kasım 2015
  annem 83 yaşında yaklaşık iki yıldır memede zaman zaman ortaya çıkan kitle var.bir 8 ay önce usg de kitle görüldü.enfeksiyonda varmıs.dr.antibiyotik verdi.bazen meme de büyüme oluyormus.ara sıra akıntı nadiren kanama oluyor.dr.mamagrafi cekinmek istemiyor.kilolu vertigo nedeniyle uzun süre belli şekide yatamıyor.ateş oluyor.ssk.lı öneri ve yardımlarınızı rica ederiz.
  Cevap :
  Prof. Dr.Levent Çelik - Radyoloji Uzmanı Yönetim Kurulu Başkanı
 • Soru :
  mer*** tek***
  01 Ekim 2014
  İyigunler hocam..simdiden tesekkur ediyorum..ablam adina ablamin agzindan yaziyorum anlasilmasi acisindan....""ben yedi aylik bir bebek annesiym 35yasindayim bebegim ikibucuk aylukken sag gogsumde ust bolumde kucuk bi kizariklik kizarikligin ustunde isi artisi agri ve kitle vardi..genel cerraha gitrim antibiyotik ve agri kesici verdi.kullandim sikayetlerim gitti sadece kitle gibi olan sey hala ordaydi..dort ay sonra yini bi kizariklik icinde kitle agri ve isi artisi.yine sag gofsum ve diger kitlenin hemen yaninda gibi geldi..gogus ucumda agriyo ve sut deliklerinden bieinin ustu beyaz.yine ayni cerraha gittim ultrason cektirelim dede ve 15gun sonraya gun verildi cektirdim..usg sonucunu aynen yaziyorum cilt cilt alti yag dokulari nipple retromammarrian alanlar normaldir.her iki memede liposkleroze paternde glanduler doku izlenmekte olup kist kitle lezyonu lap saplanmamistir.her iki. memede duktal yapilar laktasyona sekonder ektazik gorunumdedir.4,1mm.sag meme ustkadranda birbirine yakin komsulukta19*11mm,15*10mm,11*6mm ve9*4mm boyutlarinda hipoekolik solid lezyonlat izlenmektedir.doppler incelemede lezyonlarda minimal periferal vaskularite saptandi.her iki aksiller bolgede yumusak doku alanlari vaskuler yapilar normal olup bilateral aksiller patolojik lap saptanmadi.sonuc biradd3bulgular.6ay sonra kontrole gelmemi sut bezelerim oldugunu soyledi doktor..ama gogus ucum ve gogusumde yanma ve agri oluyo sanki sag sirtima ve sag gogus kagesime agrilar giriyo kolumada..kucukbi yerde yasiyoruz onerilerinizi bekliyoru yprumunuzuda .acil tesekkur ederim simdiden.."tesekkurler..
  Cevap :
  Prof. Dr.Levent Çelik - Radyoloji Uzmanı Yönetim Kurulu Başkanı
 • Soru :
  SON*** KAR***
  15 Kasım 2013
  Merhaba Levent Bey. Ben 18 yaşındayım sol gögüsümde koltuk altı,yanları,ve ortası agrıyor önce yanma gibi agrı yapıyor sonrada agrısı bıraz daha yükseliyor. sadece sol gögüsümde vardi agrı ama şimdi sağ gögüsümde arada oda agrı yapıyor. önce kalp diye düşündüm doktora gitim ve kalpde bişey çıkmadı.Bu agrılar yaklaşık 1 sene oldu ama daha önce çok etkisi yoktu bu aralar daha çok etkisini gösteriyor..Acıkcası meme kanserimidir diye endişe duyuyorum.
  Cevap :
  Prof. Dr.Levent Çelik - Radyoloji Uzmanı Yönetim Kurulu Başkanı
 • Soru :
  NAZ*** YEN***
  16 Eylül 2013
  Merhaba Levent Bey, 26 yaşındayım. Her iki gögsümde 5-6 aydır ara ara devam eden ağrı ve sızı mevcuttu. Bu nedenle bir genel cerrahi uzmanına göründüm. Her iki göğsümde ultrasonla yaptığı kontrol sonucunda "Sol meme saat 2-3 hizasında periareolar alanda lobule düzgün konturlu 12*6 mm boyutlarında hipoekojen nodüler lezyon izlendi ( fibroadenom? )" açıklaması yapıldı ve 3 ay sonra tekrar kontrol için çağrıldım. Konulan tanıya göre yapılan tetkiklerin yeterli olup olmadığı, Mamografi çekimi gerekliliği ve 3 ayda bir kontrolun yeterli olup olmadığı hususunda görüşlerinizi rica ederim. İyi çalışmalar.
  Cevap :
  Prof. Dr.Levent Çelik - Radyoloji Uzmanı Yönetim Kurulu Başkanı
 • Soru :
  son*** po***
  28 Ocak 2012
  bende silikon var ve sol gögsümde bi agrı var malum kanser çogaldıı bunun anlamk içnde mamografi çktircem pazartesii bana önerebilceginiz bi dr lütfen
  Cevap :
  Prof. Dr.Levent Çelik (Danışman)

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :