Tüm Sorular
 • Soru :
  16 Mart 2021
  Sağ göğsümde kitle olduğunu söylediler biopsi istediler kormalımıyım?
 • Soru :
  15 Mart 2021
  Eşim sol göğsünde ele gelen sertlik tespit etti. Bunun için ne yapmalıyız önce hangi doktora gitmeliyiz?
 • Soru :
  Cey*** Gün***
  04 Kasım 2020
  Merhaba, Bu şekilde sormanın bir faydası olamayacağını elbette ki biliyorum ancak bir umut ultrason sonucumu sizle de paylaşmak istedim. Bilateral memeler yoğun grandüler yapıya bağlı ekodens paterndedir. Bilateral memelerde büyüğü sağda saat 12 hizasında 5*8 mm, solda ise saat 7 hizası periareoler alanda 6*18 mm boyutunda yer yer kalın septalı çok sayıda kistler izlendi. Ayrıca sol meme saat 6 hizasında 5*9*12 mm boyutunda heterojen yapıda, vasküler, lobüle konturlu, solid kitlesel lezyon gözlendi. Bu alana yönelik histopatoloik değerlendirme önerilir. Bilateral aksiller alanda LAP saptanmadı. Yardımcı olabileceğiniz herhangi bir şey varsa çok ama çok mutlu olurum. İyi çalışmalar diliyorum.
 • Soru :
  meh*** kal***
  15 Haziran 2020
  HOCAM MERHABA TÜM VUCUT MR CHEK UP YERİNE GEÇER Mİ FİYATLANDIRMASI NEDİR SONUÇLAR NE ZAMAN ÇIKAR.
 • Soru :
  has*** şıv***
  31 Mayıs 2020
  penil renkli dopler istendi .sizde yapılıyor mu ssk çalısan için ücretı n ekadar dır
 • Soru :
  Gul*** Çal***
  09 Nisan 2020
  Her iki memede capi 5mm den küçük bir kaç adet basit septali ve bazıları yoğun içerikli kistler izlenmiştir. Her iki meme çapı en geniş yerinde 2.5 mm ölçülen yoğun içerikli duktal eklediler mevcuttur.her iki memede en büyüğü sağ memede saat 9 hizasında areola komşuluğunda 10×4 mm boyutunda olmak üzere diğerleri milimetrik boyutlu bir kac adet duzgun sinirli oval şekilli paralel yerlesimli hipoekoik lezyonlar izlendi. Sag meme saat 8 hizasında kariyerde 11×5.5mm BOYUTUNDA İMLN izlendi. Sağ aksillada patoloji olarak değerlendirilebilecek lenf nodu izlenmesi.sol meme saat 3 hizasında kariyerde 8×4mm boyutunda İMLN mevcuttur.sol memede kıstık yada solid kitle lezyonu veya yapısal bozulma saptanmamıştır. Sol aksillada patojplik olarak degerlendirilebilcek lenf nodu izlenmedi. Sonuc:birads-0 mg sonuçlarına bakınız hastanın mr değerlenmesi onerilir
 • Soru :
  Tar*** Gül***
  07 Nisan 2020
  Adım Tarık.Şuanda yurt dışında çalışmaktayım.3 ay önce nefes darlığı,kan kusma,halsizlik göğüs ağrısı vs gibi şikayetlerle hastaneye kaldırıldım.Hastanede bana bi dizi testler yapıldıktan sonra ZATÜRRE (ciğerler sıvı)birikmesi tanısı konuldu ve daha sonra sıvıyı aldırdım.Fakat bu hastalıkla beraber akciğer embolisi(tromboz emboli) tanısı ve flebit(tromboflebit)tanısı kondu.Yaklaşık 3 hafta hastanede serum,iğne ve damardan ve ağızdan kan sulandırıcılarla tedavi edildim ve tahliye edildim hastaneden.doktorlar basınçlı çorap ve kan sulandırıcı ilacı 6 ay kullanmam gerektiğini söylediler.Şuan 5 aydır kullanıyorum çok şükür daha iyiyim nefes almam iyi,göğüa ağrısı hemen hemen yok gibi ama ayağımdaki şişlik,sıcaklık vs gibi yakınmalar hiç gerilemedi.ameliyat ile ilgili bişey demediler bana.Sizden ricam ne ve nasıl bi yol gösterirsiniz bana ve açıkçası ameliyatlık bi durumum olursa türkîyeye gelip sizin hastanenizde olacağım.
 • Soru :
  KÜB*** ÇİÇ***
  30 Mart 2020
  hocam iyi akşamlar meme usg sonucum şu şekilde ciddi bir durum var mı doktora görünmemi gerektirecek. Ön Tanı: Yumuşak doku bozukluğu, tanımlanmamış İşlem / Başlık Meme US (bilateral) Bulgu: Sonuç: TETKİK: BİLATERAL MEME ULTRASONOGRAFİSİ Her iki memede deri, derialtı ve retromammar aralık görünümü normal bulunmuştur. Memeler fibroglandüler dokudan zengin görünümde izlenmektedir. Sağ memede solid yada kistik kitle lezyonu izlenmemiştir. Sol meme saat 8 hizasında areolaya 1 cm uzaklıkta 5 mm çapında anekoik iç yapıda kist izlendi. Sağ aksillada büyüğü 15x9 mm boyutlu ölçülen hafif kortikal kalınlaşma gösteren birkaç adet lenf nodu izlenmiştir. Sol aksillada büyüğü 17x8 mm boyutlu ölçülen hafif kortikal kalınlaşma gösteren birkaç adet lenf nodu izlenmiştir. Not: Memede palpabl kitle olduğu halde mammografi ve meme US negatif sonuç verebilir. Bu nedenle fizik muayene önemlidir.
 • Soru :
  GÜL*** BOZ***
  13 Aralık 2019
  Merhabalar hocam, Sol meme saat 8 hizasında: seyrek apokrin özellikte benign duktus epitel hücreleri, köpüksü makrofajlar, Sağ meme saat 10 hizasında: benign duktus epitel hücreleri, köpüksü makrofajlar EPİKRİZ: Her iki biopside sitolojik özelllikler nonneoplastik kist ile uyumludur. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
 • Soru :
  ozl*** yen***
  30 Ağustos 2019
  ıyı gunler hocam cekılmıs oldugum mammografı sonuclarımı degerlendırmenızı rıca edıyorum.sımdıden tesekkur ederım saygılarımla. Meme paterni liposkloreze yapidan olusmaktadir. Dens meme paterni mevcuttur. Bilateral memelerde spiküler kitle opasitesi yada patolojik kalsifikasyon saptanmamistir. Bilateral glandüler elemanlar üzerine süperpoze düzgün konturlu nodüler dansite mevcuttur. MEME USG önerilir. Cilt, cilt alti aerolar bölge olagandir. Aksiller fossa olagandir. ESKI TETKIKLERIN BIR SONRAKI INCELEMEDE GETIRILMESI RICA OLUNUR..... GENEL AÇIKLAMA MAMMOGRAFI (TEK MEME) Meme paterni liposkloreze yapidan olusmaktadir. Dens meme paterni mevcuttur. Bilateral memelerde spiküler kitle opasitesi yada patolojik kalsifikasyon saptanmamistir. Bilateral glandüler elemanlar üzerine süperpoze düzgün konturlu nodüler dansite mevcuttur. MEME USG önerilir. Cilt, cilt alti aerolar bölge olagandir. Aksiller fossa olagandir. ESKI TETKIKLERIN BIR SONRAKI INCELEMEDE GETIRILMESI RICA OLUNUR..... GENEL AÇIKLAMA
 • Soru :
  Tül*** Yav***
  11 Ocak 2019
  Merhaba hocam. Her iki meme tip c parankimyapısına sahip.sağ meme üst ve alt dış kadranlar bileskesinde yaklaşık saat 9 hizasında 26×12 mm boyutunda düzgün makrolobule kontur vaskularite içeren uzun aksi cilde paralel hipoekojen kitle lezyon izlenmektedir.fibroadenom olması muhtemel.usg takip önerilir .sağ meme üst iç kadranlar ise 12,7×5,6 mm boyutunda şeftali komplike kist mevcuttur.hocam yorumlayabilir misiniz ? Tehlikeli bir durum mu var mj ?
 • Soru :
  KAA*** ALT***
  03 Nisan 2018
  Oğuz Bey Merhaba, Geçen cumartesi kurumunuzda beyin mr'ı çektirdim. Nöroloji doktorum başağrısı için istemişti. Sizin yayınladığınız raporda aşağıdaki cümle mevcut. Kist deyince biraz endişelendim. Alınması gereken bir kistmidir.Doktor randevümde önümüzdeki cumartesi günü. Öncesinde de sizin yorumunuzu almak istedim. Endişeli bir durum yoktur umarım. Teşekkürler. Saygılarımla. "Bilateral maksiller sünüslerde ve frontal sinüste mukozal kalınlaşma ve retansiyon kistleri ile uyumlu görünüm izlenmiştir.Diğer paranazal sinüslerin ve mastoid sellülerin aerasyonları normaldir. Sonuç Kronik sinüzitis ile uyumlu bulgular Nöral parankimal patoloji izlenmedi"
 • Soru :
  dil*** sağ***
  27 Şubat 2018
  hocam merhabalar; 44 yaşındayım doktorumun isteği üzerine mamografi yaptırdım. sonuç: ACRBIRADS katogori:0 Sol aksillar kuyrukta 6mm çapında nodüler opasite çıktı. sonografik korelasyon önerilir. denilmiş henüz sonuçları doktoruma gösteremedim. çok merakta kaldım bu nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.
 • Soru :
  cey*** sak***
  02 Ocak 2018
  merhaba hocam 32 yaşındayım ve kendimi muayene ettiğimde sağ mememde fındık buyukluğunde bir birşey hissediyorum adet dönemlerimde ise mememde aşırı şişkinlik ve aşırı ağrı oluyor fakat yaşımdan dolayı mamografi cektirmeyi önermiyorlar usg yapmak istiyorlar fakat araştırmalarım sonucunda mamografi ultrasondan daha etkili ve daha kesin sonuç elde edilmesini sağlıyormuş . sizen ricam yardımcı olmanız teşekkürler
 • Soru :
  Mel*** Yıl***
  07 Mayıs 2017
  Merhaba hocam yaşım 18 gecen aylarda bi meme ucumda yara çıktı.diğer meme ucumda sadece küçük bir nokta seklindeydi.18 ime basmadığım için çocuk cerrahina gittim.ultroson cektiler.ultroson temiz çikti.dr iki krem verdi kullandım neredeyse tamamen gecti .gectiği anda iki kremi de bırakmiştim.fakat şimdi yara kabuğu gecti ama şimdi iki göğüsüm de de koyu renk çatlak çatlak kabuk oluştu.önceden diğerinde neredeyse hiç bi farklı durum yoktu ama bu sefer o da oldu.bu neden oldu.napmalıyım?18ime bastım bu arada.lütfen yardım?
 • Soru :
  Şul*** Bay***
  14 Şubat 2017
  Sayın Levent Bey, 33 yaşında 2 çocuk annesiyim ve şuan 5 aylık hamileyim yaklaşık 2 haftadır sol mememde bir beze oluştu (kendi kendime 2 hafta önce farkedebildim daha önce var mıydı bilemiyorum) beze ilk farkettiğim zamandan 6 hafta sonra büyüyerek 8 cm ulaştı memenin üst kısmından koltuk altına doğru ağrı yapıyor yanma da var canımı çok yakıyor ultrason çektirdim sonuç olarak memede süt bezi tıkanmış olabilir dediler bu durumda ne yapmam gerekir sizin öneriniz nedir?
 • Soru :
  Rey*** Ata***
  13 Şubat 2017
  Levent Bey Merhaba, Kardeşim daha 7 yaşında yanağında damar düğümlenmesi var 1 tane büyük 3 tane küçük kitle bulunmaktadır avuç içi büyüklüğünde morarmalar da var bide gittikçe büyüyor ne yapmalıyız?
 • Soru :
  Ras*** Kar***
  23 Ocak 2017
  Merhaba; Sertleşme sorunum var ve üroloji doktoruna gideceğim. Yaşadığım yer Bodrum'da doppler cihazı kamuda yok. Muğla sıtkı koçman üniversitesinde "Orta düzey" doppler cihazı var ve orada akademisyenler var. Milas devlet hastanesinde ise "Üst Düzey" dopller cihazı var, ve akademisyen olmayan uzmanlarımız var. Cihaz yönünden sizce hangi hastaneyi tercih etmeliyim?
 • Soru :
  Esi*** Nad***
  08 Aralık 2016
  Hocam merhaba. Ocak 2016 da sol meme saat 9-10 hizasından 2 cm lik bening filodes tümör ameliyatı oldum. Yaşım 35. Evliyim. Çocuğum yok. Patoloji sonucu: Tümör sınırları ekspansif, Atipisiz ve mitoz sayısı 0. Mittik aktivite 0/10. Ağıstos 2016 da ve Aralık 2016 da tekrar ultrason çektirdim. Sonuç şu şekilde: Ağustos 2016: ***Her iki memede de çok sayıda düzgün kontörlü bening görünümlü solid Nodül. Eski incelemelere göre anlamlı değişiklik yoktur. Bazı nodüller yeni gelişmiştir" ***Sağ memede alt dış kadranda silik ve hafifçe düzensiz sınırlı santral vaskülirizasyon gösteren yeni solid lezyon oluşumu. Saat 8 hizası 7 mm genişliktedir. . 6 ay sonra usg kontrolü. ***Sol meme saat 10 hizasında derinde 11,4*10,5 mm üik içerisinde kalsifikasyon bulunan belirsiz ınırlı kalsifikasyona bağlı posterior akustik gölge veren hipoekoik lezyon izlenmiştir. (Burası ameliyat olduğum yere çok yakın.) Aralık 2016 : *** Her iki memede çok sayıda, eski incelemeye göre anlamlı değişiklik göstermeyen bening görünümlü solid nodül *** Sol memede saat 12 hizasında 1.5 cm genişlikte belirgin kitlesel konfigürasyon göstermeyen hipoekoik lezyon (postoperatuar değişiklik?) Eski incelemede tanımlanmamıştır. (3 ay sonra US kontrolü önerilir.) *** ÜİK operasyon lojunda yapısal bozulma izlenmiştir. Saat 9 hizasında derinde yaklaşık 11mm genişlikte yağ kisti de olarak değerlendirilne heterojen hiperekoik alan izlenmiştir. Operasyon lojunun bozulması ve 3 ay sonra kontrole yeniden çağırılmam çok korkutuyor beni. Umarım korkulacak birşey yok dersiniz ve biraz olsun rahatlarım. Yorumunuzu rica edebilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.
 • Soru :
  Fat*** Gül***
  22 Eylül 2016
  Annemin sol memesinde şiddetli ağrı var. Ne yapmalıyım. Annem 46 yaşında.

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :