PROSTAT GÖRÜNTÜLEMESİ
Prostat Görüntülemesi

Görüntüleme Merkezimizde Multiparametrik Prostat MR Görüntülemesi yapılmaktadır.
 
Multiparametrik Prostat MR
 
Multiparametrik Prostat MR prostatı en iyi görüntüleyen tıbbi yöntemdir. Aynı zamanda hızlı seyreden prostat kanserinde erken tanı sağlamaktadır Multiparametrik MR’da, klasik MR’a ilave çekimler yapılmaktadır. Uzman radyolog doktorunuz MR filmlerini değerlendirmekte ve prostat hakkında ayrıntılı bilgi edinilmektedir. MR, radyasyon içermez ve ağrısız bir tanı yöntemidir.
 
Multiparametrik Prostat MR'ın Üstünlükleri
 
1- Prostat kanser tespitindeki en hassas tıbbi görüntüleme yöntemidir. 
2- Kan PSA değerleri yüksek veya ailesinde prostat kanseri olan yüksek riskli erkeklerde prostat kanserine erken evrede tanı konulur. 
3- Prostat biyopsisi öncesi prostat tümörünün yerini belirler ve doğru yerden biyopsi yapılarak (hedefli-füzyon prostat biyopsisi) kesin tanı konulması sağlar. 
4- Eğer multiparametrik MR incelemesinde prostatta anormal bulgu saptanmaz ise, bu hastalarda gereksiz biyopsi yapılmasını engeller.  
5- Prostat biyopsi sonucu normal gelen, fakat kan PSA değerleri yükselen hastalarda Multiparametrik MR prostattaki şüpheli alanı belirler. Bu alandan ultrason altında  (hedefli-füzyon prostat biyopsisi) biyopsi alınmasını sağlar. Buda biyopsinin doğruluğunu artırır ve olası kanserin atlanmasını engeller. 
 
Multiparametrik Prostat MR Çekimi Ne kadar Sürer?
 
Tetkik süresi yaklaşık 30-45 dakikadır Çekim sonrası hastalar gündelik hayatına devam ederler. MR filmleri radyoloğunuz tarafından değerlendirilecek ve MR raporunuz birkaç gün içinde size teslim edilecektir.
 
Multiparametrik Prostat MR Çekimine Gelirken Neler Yapılmalıdır?
 
İşleme aç gelinir. Başka herhangi bir hazırlık gerekmez. 
 
Çekim yapılırken İlaç Kullanılır mı?

Prostatı daha iyi değerlendirmek için MR işlemi ilaç (kontrast madde) kullanılarak yapılır. Kontrast madde koldan (kan almakta kullanılan damardan) verilir. İşlemde bu iğne girişi dışında vücuda başka bir yabancı cisim girişi olmamaktadır. 

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :